Strony internetowe oparte o WordPress. Słabości oraz zalety

 

—–

WordPress to największy obecnie system zarządzania treścią (CMS), za pomocą którego jest dziś obsługiwanych około 70 milionów strony internetowe Żukowo kartuzy. Korzystają z niego tacy giganci jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najistotniejsze spośród nich.

 

Darmowa obsługa

 

Zasadniczą cechą systemu WP jest to, że nie trzeba płacić zarówno za jego budowę, jak i bieżącą eksploatację. Płatne mogą okazać się jedynie niektóre spośród wtyczek oraz szablonów, ale nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz obsługi

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, zatem do dziś wyróżnia go niesamowita intuicyjność. Z eksploatacją strony internetowe Żukowoj, w minimalnym zakresie, poradzi sobie nawet osoba bez jakiejkolwiek wiedzy kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze wzbogacanie i aktualizacja treści, zajmuje jedynie chwilę. Sama instalacja oprogramowania również jest bardzo funkcjonalna. Wystarczy pobrać plik z systemem i rozpakować go w odpowiednim miejscu na serwerze.

 

Rozbudowana baza wtyczek i szablonów

 

W bazie WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, z których możemy swobodnie korzystać. Umożliwiają one zwiększyć funkcjonalność serwisu o inne elementy. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy samo kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się jednak prawdziwe ryzyko. Niektóre wtyczki mogą być przestarzałe, i tym samym nie działać poprawnie lub nieść potencjalne luki narażające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu znajdziemy ładny motyw, który jest responsywny, czyli przystosowany do urządzeń mobilnych. Wadę bezpłatnych motywów stanowi natomiast to, iż ciężko firmie za ich pomocą odróżnić się od konkurencji. Modyfikacja komercyjnych projektów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją renomą, skupił wokół siebie silną grupę użytkowników. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni prywatnymi doznaniami oraz dostarczają wsparcia w rozwiązywaniu najczęściej występujących kłopotów w eksploatacji platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze dużym narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Użytkownicy stron działających w oparciu o WordPressa, mogą również liczyć na rychłe wyniki pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na starcie wysoko oceniane poprzez algorytmy Google. Poza tym można czerpać z wielu wartościowych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

—–