Dlaczego spójny layout strony internetowej jest faktycznie ważny

Przeglądając internet, na pewno nie raz trafiłeś na witryny, które wyglądają jakby identycznie. Ta sama kolorystyka, podobny projekt oraz prawie skopiowane treści. Co taka witryna mówi o firmie, którą reprezentuje? Nic ciekawego! Zobacz, dlaczego unikalny projekt strony WWW jest naprawdę istotny.


W ten sposób otrzymujesz witrynę dobraną do potrzeb Twoich, Twojej marki a także Twoich odbiorców.

Spójna szata graficzna – rządzi minimalizm

Czasy, w których mieliśmy do czynienia z kolorowymi stronami z setkami zdjęć, krojów czcionek, grafik, i nawet muzyką, minęły bezpowrotnie. Całe szczęście! Obecnie liczy się minimalizm – szybki i lekki przekaz. Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Klient daje Twojej tworzonej stronie www w żukowie tylko 5 sekund i jeśli nie zlokalizuje na niej tego czego szuka, wyjdzie i już nie wróci.

Już na etapie wczesnego układu strony powinien zadbać o to, aby oprawa graficzna była łatwa i „przyjemna” dla oka. Spójna szata, która będzie współgrać z identyfikacją wizualną marki to obecnie klucz do sukcesu.

Prosta nawigacja – w 5 sekund do sukcesu

Zadaniem webmastera jest to, aby maksymalnie skrócić drogę klienta, który potrzebuje skorzystać z Twojej usługi poprzez stronę internetową. Ważne jest to, żeby wszystkie linki do podstron i innych ważnych elementów, były zawsze pod ręką oraz na widoku.

Jak ułatwić nawigację? Często mamy do czynienia z menu, które położone jest na górze strony. Czasem bywa jednak tak, że projektanta ponosi fantazja. Nie w tym nic złego… o ile użytkownik strony wciąż ma łatwy dostęp do interesujących go zawartości. Trzeba pamiętać o tym, iż nie każdy gość jest biegły w obsłudze komputera. Właśnie dlatego prosta nawigacja to istotny punkt każdego projektu.

Dostosowanie treści – dla klienta oraz dla wyszukiwarek

Mówi się, że nie da się pogodzić jednego i drugiego – albo coś jest dobre dla człowieka, albo dla wyszukiwarki. Nic bardziej mylnego. Wystarczy zadbać o podstawowe kwestie już na samym początku projektu strony.

Taką kwestią jest chociażby układ treści. Każdy programista wie, że człowiek czyta książkę od lewej strony do prawej. Zatem w ten sam sposób wystawiane są tabele z treścią na stronie WWW. Każdy programista wie także czego potrzebują roboty wyszukiwarek Google. To one decydują o tym, na jakiej pozycji znajdzie się dana witryna. Żeby strona pięła się w rankingach wyszukiwania, witryną winna być zoptymalizowana pod kątem SEO, a w jej kodzie winnym być umieszczone odpowiednie frazy kluczowe.